L-lysine PLUS

produkt dostępny

New product

78,20 zł

-19,40 zł

58,80 zł

Reduced price!

L-Lysine PLUS

Źródło młodości

Białko stanowi około 20% masy ciała człowieka, ulegając ciągłym przemianom – rozpadowi i odbudowie. Proces ten uzależniony jest od podaży aminokwasów, ponieważ stanowią one podstawowy element budulcowy wszystkich białek. W ludzkim organizmie białka zbudowane są z 20 różnych aminokwasów.

Dzięki ogromnej liczbie kombinacji i różnorodności masy cząsteczkowej może powstać wiele odmian białek, pełniących w ustroju różnorodne funkcje: niektóre uczestniczą w budowie tkanek (mięśni, kości, paznokci, włosów), inne regulują procesy metaboliczne, transportują substancje odżywcze, pełnią funkcje hormonów, czynników wzrostu. Mogą również odgrywać ważną rolę w obronie immunologicznej (immunoglobuliny). Organizm nie potrafi syntetyzować 8 aminokwasów, w tym również L-lizyny, dlatego też muszą być one dostarczone z zewnątrz. Nazywamy je aminokwasami egzogennymi lub niezbędnymi. Warto zwrócić uwagę, że ważna jest nie tylko właściwa podaż aminokwasów, ale również istotna jest ich odpowiednia proporcja, co w dużej mierze zależy od składu naszej codziennej diety.

Produkt oprócz L-lizyny, zaliczanej do aminokwasów zasadowych, zawiera również witaminę C, która pomaga w syntezie kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry, zębów, dziąseł, chrząstki, kości oraz naczyń krwionośnych. Jest wspaniałym antyoksydantem. Wspiera układ odpornościowy, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, odgrywa istotną rolę w metabolizmie energetycznym i we wchłanianiu żelaza.

lizyna

Składniki L-Lysine Plus mogą być korzystne dla:

 • osób, które nie spożywają z diety odpowiedniej ilości L-lizyny (nie jedzą jajek, mięsa, ryb) oraz białka w ciągu dnia (np. dieta niskobiałkowa)

 • Osobom aktywnym fizycznie, sportowcom,

 • Wszystkim pragnącym wzmocnić siły obronne organizmu,

 • Osobom na diecie odchudzającej,

Substancje aktywne oraz skład L-lysine Plus:

L-Lysine PLUS

Składniki aktywne/1 tabletka:

chlorowodorek L-lizyna (75,3%)

500 mg

Witamina C (7,2%)

60 mg

Pozostałe składniki: kapsułka żelatynowa: (żelatyna, woda), , substancja przeciwzbryląjąca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu),dwutlenek krzemu.

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie

Zamów Beauty Formula do WYBRANEGO KRAJU

lizynacalivita lizynacalivita lizynacalivita lizyna

Aby zamówić L-Lysine Plus do wybranego przez Ciebie kraju, wybierz flagę a następnie zostaniesz przekierowany do strony firmowej Calivita z odpowiednią walutą oraz kurierem. To najlepsze rozwiązanie. 

Polecane linki L- Lysine Plus:

Czy wiesz, że? Jedna tabletka L-Lysine PLUS dostarcza tyle lizyny, co pół piersi z kurczaka lub 4 porcje (700 g) kukurydzy!

L-Lizyna w niektórych produktach spożywczych (kasza jęczmienna, płatki owsiane, ryż, pieczywo pszenne, chleb pszenno-razowy, żytnio-razowy, orzechy włoskie) jest jednym z aminokwasów ograniczających, tzn występuje w najmniejszej ilości, w stosunku do ilości potrzebnej do biosyntezy białka w organizmie? Jego odpowiednia podaż jest zatem istotna, ponieważ wyznacza on możliwość wykorzystania innych aminokwasów na cele budulcowe. 

Opakowanie60 tabletek
Dawkowanie1 kapsułka dziennie z posiłkiem
Wysyłka od CaliVita International - PolskaPoczta Polska lub DHL - darmowa wysyłka powyżej 400 PLN
ProducentCaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA

Opinie

Oceń 
2017-10-03
kregoslup

juz w mlodym wieku zalatwilam sobie kregoslup, fizjoterapeuta polecil i bardzo mi pomoglo, aktualnie bola zniknely w okolicach 90%

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  L-lysine PLUS

  L-lysine PLUS

  L-Lysine CaliVita® .  L- Lizyna należy do grupy aminokwasów niezbędnych, co oznacza, że nasz organizm nie potrafi samodzielnie jej wytworzyć i musi być dostarczona z zewnątrz. Produkt L-Lysine PLUS oprócz L-lizyny zawiera także witaminę C.

  Accessories

  30 innych produktów w tej samej kategorii: